Pozvánka na cestu po baltských ostrovech Rügen, Bornholm a Öland

Hlavní stránka / Dánská sekce / Články o Dánsku / Pozvánka na cestu po baltských ostrovech Rügen, Bornholm a Öland

29.11.2014

Pozvánka na cestu po baltských ostrovech Rügen, Bornholm a Öland Český básník, písničkář a prozaik Jan Burian zve srdečně všechny příznivce Severu na letní cestu po půvabném a tajuplném kraji baltských ostrovů. Pojede jako průvodce a autor zájezdu s CK Axamit v srpnu nebo v září 2015.

"Napsal jsem o této části Evropy před časem knížku Ostrovy, majáky a mosty aneb Podivuhodná dobrodružství suchozemce v Baltském moři a od té doby se tam musím pořád vracet.

Na německém ostrově Rujana, o kterém si hodně Čechů myslí, že ho zná, protože tam v dobách NDR kempovali, vám chci ukázat nejen proslulé křídové skalní útvary, ale spoustu utajených a krásných míst, o nichž se v turistických bedekrech nepíše.

Dánský ostrov Bornholm je díky svým čtyřem templářským rotundám rozhodně jedním z nejzáhadnějších koutů našeho kontinentu, ale překvapí vás i svými orchidejemi, fíky a hroznovým vínem, starými mlýny i moderní architekturou.

Na švédském ostrově Öland, který má na délku přes sto kilometrů a na šířku sotva pět, se ocitnete v pohádkovém světě rybářských vesniček, vikinských stavení, záhadných runových nápisů a vůní rostlin, které sem vítr zavál až ze Sibiře. 

Věřím, že budete překvapeni a okouzleni stejně jako jsem při každé návštěvě i já. Pokusím se k tomu přispět svým vyprávěním o tamní přírodě, dějinách, kultuře i o současném životě ostrovanů. Šťastnou cestu." 

Jan Burian


Zájezd je naplánován na 9 dní, cestujeme autobusem z Prahy, pak lodí a kdo chce, tak z Kodaně domů letadlem. Kdykoli napište na jb@janburian.cz. Jakékoli dotazy jsou vítány... Na Facebooku se chystám založit skupinu S JANEM BURIANEM NA OSTROVY.

Další informace o cestě a rezervace míst probíhá u Hany Bartuškové, mobil: 606 093 128.

 

Autor: Jana Černá   |   Sekce: Články o Dánsku   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024

 

Všechna práva vyhrazena © 2024 NETservis s.r.o.