Pozvánka na koncerty Lasse Matthiessena

Hlavní stránka / Dánská sekce / Články o Dánsku / Pozvánka na koncerty Lasse Matthiessena

28.6.2016

Pozvánka na koncerty Lasse Matthiessena Srdečeně Vás zveme na koncerty dánského písničkáře Lasse Mattheisena, které se konají dnes 28. 6. 2016 v Táboře a zítra 29.6.2016 v Jičíně.

Lasse Matthiessen je dánský písničkář z Kodaně, který ve své tvorbě spojuje přímočarost, nadčasovost a upřímnost amerického folku se skandinávskou melancholií. Jeho hlas v  sobě nese křehkost i divokost, texty zase odráží stav duše i životní zkušenosti. V Německu již dávno není neznámým jménem. Nejen, že záznam jeho koncertu odvysílala německá ZDF, ale do povědomí hudebního publika pronikl i jako předskokan anglické zpěvačky Anny Calvi a řady dalších. Velké oblibě se těšilo i jeho vystoupení v pořadu věnovaném folkové scéně na kanálu TV Noir.

Lasse Matthiessen vydal čtyři alba, která získala pozitivní ohlasy ve významných německých médiích i na mezinárodní scéně (z těch nejvýznamnějších jmenujme třeba hudební časopis Rolling Stone). Odehrál desítky koncertů po celé Evropě, loni na podzim se poprvé představil i českému publiku. Zatím jeho poslední nahrávka Wildfires byla zvolena albem týdne televizní stanice MTV. V současné době pilně pracuje na nové desce. V rámci svého červnového turné představí i svou kapelu.


Přehled koncertů:

28. 6. 2016, Střelnice ­ Spolkový dům, Tábor
29. 6. 2016, 20:00, Valdštejnská Lodžie, Jičín

Autor: Petra Kašpárková   |   Sekce: Články o Dánsku   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024

 

Všechna práva vyhrazena © 2024 NETservis s.r.o.