Hrajeme o setkání se švédským hokejovým týmem!

Hlavní stránka / Švédská sekce / Články o Švédsku / Hrajeme o setkání se švédským hokejovým týmem!

26.4.2015

Hrajeme o setkání se švédským hokejovým týmem! Podmínky soutěže jsou prosté. Stačí uhodnout co nejpřesněji, kolik času potrvá, než roztaje ledový blok na zahradě švédského velvyslanectví v Praze a vypadne z něj puk, který do ledu zamrazili. Podrobnější informace poskytlo samo velvyslanectví:

Mistrovství světa v ledním hokeji už je za dveřmi a na českých stadionech se žehlí ledová plocha. Slovo „led“ se skloňuje ve všech pádech. Ale zatímco vrstvy umělého ledu na stadionech pokrývají hrací plochu na centimetr přesně, světové ledovce spíš odtávají. Švédské velvyslanectví v ČR chce upozornit na led v širokém slova smyslu a vyhlašuje pro veřejnost soutěž „Uhodni, kdy roztaje?“

Podmínky soutěže jsou prosté. Stačí uhodnout co nejpřesněji, kolik času potrvá, než roztaje ledový blok a vypadne z něj puk, který jsme do ledu zmrazili. Na tři výherce čekají jedinečné ceny a také švédský národní hokejový tým!

Nechali jsme zmrazit hokejový puk do ledového kvádru o váze přibližně 250 kg. Ledový blok umístíme ve čtvrtek 30. dubna do zahrady velvyslanectví a budeme s napětím sledovat, za jak dlouho led roztaje a puk dopadne na zem.

Do doby, než ledový kvádr dorazí na velvyslanectví, mohou lidé posílat prostřednictvím webové stránky www.swedenlovestheplanet.cz své tipy na to, kolik času je potřeba, aby led roztál a vydal zmrazený puk. Na stránce bude posléze možné sledovat záběry tajícího ledového bloku z webové kamery. 

Soutěž vyhlašujeme v rámci celoročního projektu ambasády, který pod hlavičkou Sweden loves the Planet sdružuje akce na podporu ochrany přírody.
Velvyslankyně Annika Jagander vyzývá všechny, kdo mají rádi hokej a naši planetu: „Zúčastněte se soutěže, kterou jsme připravili na úvod Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 v České republice! Švédská reprezentace „Tre Kronor“ společně s národními týmy tří dalších severských zemí – Dánska, Finska a Norska – napře všechny své síly, aby se šampionát konaný v České republice zapsal do historie jako jeden z nejnapínavějších! Led je ovšem zapotřebí nejen na hokejových stadionech. Především se bez něj neobejde naše planeta. Proto bych vás chtěla požádat, abyste nás podpořili a zapojili se do projektů, které švédské velvyslanectví pořádá na téma životního prostředí v průbehu letošního roku, jehož vyvrcholením bude prosincový klimatický summit OSN. Doufejme, že tento summit přinese globální dohodu o klimatických změnách. ”Sweden loves the Planet”, milujeme naši planetu. Vy určitě také!”

Tipování se spustí na stránkách www.swedenlovestheplanet.cz v pondělí 27. dubna úderem 18. hodiny. Svůj tip lze poslat do středy 29. dubna do 23 hodin 59 minut. Vítěze vyhlásíme prostřednictvím našeho facebooku v pondělí 4. května.

Co získají tři nejlepší tipující? Máme připravený švédský hokejový dres a puk s podpisy reprezentantů, lístky na šampionát, a především se na výherce těší švédský národní hokejový tým. Setkání s hráči se bude konat v rezidenci velvyslanectví při slavnostním obědě.

 

Autor: Jana Černá   |   Sekce: Články o Švédsku   |   Tisk   |   Poslat článek známému
RSS kanál  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2020

 

Všechna práva vyhrazena © 2020 NETservis s.r.o.