Islandsko-estonský podvečer v Pen Klubu

Hlavní stránka / Články a fotografie z činnosti / Islandsko-estonský podvečer v Pen Klubu

5.6.2011

Islandsko-estonský podvečer v Pen Klubu "Islandsko-estonský podvečer" v Pen Klubu 26. května 2011, který uspořádala islandská sekce Severské společnosti společně s Česko-estonským klubem, se vydařil. Přišli zástupci estonské ambasády, redaktoři časopisu PLAV, pořad uvedl předseda PEN-klubu Jiří Dědeček, byli přítomni někteří další členové Pen Klubu a Severské společnosti, m.j. také ředitelka SPUSA a hosté z Austrálie - celkem kolem 25 osob, což stačilo.

 Ani jsem takovou účast nečekala, protože bylo obrovské vedro. Jsem spokojená, pořad, který jsem připravila a moderovala, měl úroveň a atmosféru. Připomenula jsem, že ob rok se podobné islandsko-estonské akce v PEN klubu už organizovaly, např. vzpomínkový večer na dr. Macuru, estonské a islandské básnířky apod.

Estonský kulturní atašé pronesl projev, výborně tlumočila pí Anne Krčková, estonské písně v originále zazpívaly matka a dcera Krčkovy, potom se připojil pan Björn Piibur. Redaktoři PLAVU přinesli časopisy a též informovali o nedávno vydaném estonském čísle (vše bylo možno si zakoupit včetně loňského čísla věnovaného Islandu). Hlavní přednášku o estonské lieratuře a jejích českých překladech měla pí dr. Naděžda Slabihoudová, byla ve výborné formě. Především uvedla ukázky ze svého nejnovějšího překladu knihy Andruse Kivirähka "Muž, který rozuměl hadí řeči", který má být vydán v nejbližší době.

Během pořadu zazněly estonské písně KUI MINA ALLES NOOR VEEL OLIN a HAANJA MIIS.

Autor: Lidmila Němcová   |   Sekce: Články a fotografie z činnosti | Články o Islandu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


RSS kanál  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

 

Všechna práva vyhrazena © 2023 NETservis s.r.o.